Essentra Components 27DSP01250
Part No.:
27DSP01250
Datasheet:
27DSP01250.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27DSP01250 Specifications
Between Board Height:
1.250" (31.75mm)
Length - Overall:
1.530" (38.86mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)