Essentra Components 27FTP00375A
Part No.:
27FTP00375A
Datasheet:
27FTP00375A.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #6-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:1,067
Comments
27FTP00375A Specifications
Between Board Height:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Length - Overall:
0.775" (19.69mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"