Essentra Components 27FTP00500A
Part No.:
27FTP00500A
Datasheet:
27FTP00500A.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #6-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:2,276
Comments
27FTP00500A Specifications
Between Board Height:
0.500" (12.70mm)
Length - Overall:
0.900" (22.86mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"