Essentra Components 27FTP00625A
Part No.:
27FTP00625A
Datasheet:
27FTP00625A.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #6-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:1,149
Comments
27FTP00625A Specifications
Between Board Height:
0.625" (15.88mm) 5/8"
Length - Overall:
1.025" (26.04mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"