Essentra Components 27FTP00750
Part No.:
27FTP00750
Datasheet:
27FTP00750.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #8-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:1,441
Comments
27FTP00750 Specifications
Between Board Height:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:
1.150" (29.21mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)