Essentra Components 27FTP00875
Part No.:
27FTP00875
Datasheet:
27FTP00875.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #8-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:1,950
Comments
27FTP00875 Specifications
Between Board Height:
0.875" (22.23mm) 7/8"
Length - Overall:
1.275" (32.39mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)