Essentra Components 27FTP01000
Part No.:
27FTP01000
Datasheet:
27FTP01000.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #8-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:0
Comments
27FTP01000 Specifications
Between Board Height:
1.000" (25.40mm) 1"
Length - Overall:
1.400" (35.56mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)