Essentra Components 27FTP01125A
Part No.:
27FTP01125A
Description:
PCB SUPPORT, #6-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:0
Comments
27FTP01125A Specifications
Between Board Height:
1.125" (28.58mm)
Length - Overall:
1.525" (38.74mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"