Essentra Components 27FTP01250
Part No.:
27FTP01250
Datasheet:
27FTP01250.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #8-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:1,001
Comments
27FTP01250 Specifications
Between Board Height:
1.250" (31.75mm)
Length - Overall:
1.650" (41.91mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)