Essentra Components 27FTP01250A
Part No.:
27FTP01250A
Datasheet:
27FTP01250A.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #6-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:69
Comments
27FTP01250A Specifications
Between Board Height:
1.250" (31.75mm)
Length - Overall:
1.650" (41.91mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"