Essentra Components 27FTP01406
Part No.:
27FTP01406
Datasheet:
27FTP01406.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #8-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:0
Comments
27FTP01406 Specifications
Between Board Height:
1.406" (35.71mm)
Length - Overall:
1.806" (45.87mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)