Essentra Components 27FTP01406A
Part No.:
27FTP01406A
Datasheet:
27FTP01406A.pdf
Description:
PCB SUPPORT, #6-32 THREADED FEMA
Shipping
Inventory:0
Comments
27FTP01406A Specifications
Between Board Height:
1.406" (35.71mm)
Length - Overall:
1.806" (45.87mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"