Essentra Components 27KY1560062
Part No.:
27KY1560062
Datasheet:
27KY1560062.pdf
Description:
KEYHOLE RIVET, .156 HOLE, .062 P
Shipping
Inventory:0
Comments
27KY1560062 Specifications
Rivet Diameter:
0.202" (5.13mm)
Rivet Length:
0.385" (9.78mm)
Head Diameter:
0.312" (7.93mm)
Head Height:
0.056" (1.42mm)
Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Grip Range:
0.062" (1.58mm)