Essentra Components 27KY18702507
Part No.:
27KY18702507
Datasheet:
27KY18702507.pdf
Description:
KEYHOLE RIVET, .187 HOLE, .250 P
Shipping
Inventory:4,955
Comments
27KY18702507 Specifications
Series:
MicroPlastics
Head Diameter:
0.469" (11.91mm) 15/32"
Head Height:
Hole Diameter:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Grip Range:
0.250" (6.35mm) 1/4"