Essentra Components 27KY2810406
Part No.:
27KY2810406
Datasheet:
27KY2810406.pdf
Description:
KEYHOLE RIVET, .281 HOLE, .406 P
Shipping
Inventory:0
Comments
27KY2810406 Specifications
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm) 9/32"
Grip Range:
0.406" (10.31mm)