Essentra Components 27LCSP00250
Part No.:
27LCSP00250
Datasheet:
27LCSP00250.pdf
Shipping
Inventory:1,000
Comments
27LCSP00250 Specifications
Between Board Height:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)