Essentra Components 27LCSP00312
Part No.:
27LCSP00312
Datasheet:
27LCSP00312.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27LCSP00312 Specifications
Between Board Height:
0.312" (7.93mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)