Essentra Components 27LCSP00437
Part No.:
27LCSP00437
Datasheet:
27LCSP00437.pdf
Shipping
Inventory:1,000
Comments
27LCSP00437 Specifications
Between Board Height:
0.437" (11.10mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)