Essentra Components 27LCSP00500
Part No.:
27LCSP00500
Datasheet:
27LCSP00500.pdf
Shipping
Inventory:826
Comments
27LCSP00500 Specifications
Between Board Height:
0.500" (12.70mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)