Essentra Components 27LCSP00875
Part No.:
27LCSP00875
Datasheet:
27LCSP00875.pdf
Shipping
Inventory:900
Comments
27LCSP00875 Specifications
Between Board Height:
0.875" (22.23mm) 7/8"
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)