Essentra Components 27LMSP00437
Part No.:
27LMSP00437
Datasheet:
27LMSP00437.pdf
Shipping
Inventory:3,968
Comments
27LMSP00437 Specifications
Between Board Height:
0.437" (11.10mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)