Essentra Components 27MLMTP50
Part No.:
27MLMTP50
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Board Supports
Package:
Datasheet:
Description:
LOCK PCB SUPPORT, M4 THREAD MALE
Shipping
Inventory:0
Comments
27MLMTP50 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MLMTP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Holding Type:
Snap Lock
Mounting Type:
Screw Mount
Between Board Height:
1.969" (50.00mm)
Length - Overall:
2.622" (66.60mm)
Support Hole Diameter:
0.157" (4.00mm)
Support Panel Thickness:
0.071" (1.80mm) 1/14"