Essentra Components 27MMP014
Part No.:
27MMP014
Datasheet:
27MMP014.pdf
Shipping
Inventory:441
Comments
27MMP014 Specifications
Between Board Height:
0.551" (14.00mm)
Length - Overall:
0.831" (21.12mm)
Support Hole Diameter:
0.098" (2.50mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"
Mounting Hole Diameter:
0.098" (2.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"