Essentra Components 27MMP016
Part No.:
27MMP016
Datasheet:
27MMP016.pdf
Shipping
Inventory:1,855
Comments
27MMP016 Specifications
Between Board Height:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
Support Hole Diameter:
0.098" (2.49mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"
Mounting Hole Diameter:
0.098" (2.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"