Essentra Components 27MMP020
Part No.:
27MMP020
Datasheet:
27MMP020.pdf
Shipping
Inventory:2,976
Comments
27MMP020 Specifications
Between Board Height:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
1.068" (27.12mm)
Support Hole Diameter:
0.098" (2.50mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"
Mounting Hole Diameter:
0.098" (2.50mm)
Mounting Panel Thickness:
0.062" (1.57mm) 1/16"