Essentra Components 27MP00437
Part No.:
27MP00437
Datasheet:
27MP00437.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27MP00437 Specifications
Between Board Height:
0.437" (11.10mm)
Length - Overall:
0.717" (18.21mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)