Essentra Components 27MP00625
Part No.:
27MP00625
Datasheet:
27MP00625.pdf
Shipping
Inventory:398
Comments
27MP00625 Specifications
Between Board Height:
0.625" (15.88mm) 5/8"
Length - Overall:
0.905" (22.99mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)