Essentra Components 27MP01950
Part No.:
27MP01950
Datasheet:
27MP01950.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
27MP01950 Specifications
Between Board Height:
1.950" (49.53mm)
Length - Overall:
2.230" (56.64mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)