Essentra Components 27MRM060030
Part No.:
27MRM060030
Datasheet:
27MRM060030.pdf
Description:
MALE MINI RIVET, .063 HOLE, .030
Shipping
Inventory:0
Comments
27MRM060030 Specifications
Series:
MicroPlastics, MR
Rivet Diameter:
0.060" (1.52mm)
Rivet Length:
Head Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Height:
0.050" (1.27mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.030" (0.76mm)