Essentra Components 27MRM060075
Part No.:
27MRM060075
Datasheet:
27MRM060075.pdf
Description:
MALE MINI RIVET, .063 HOLE, .075
Shipping
Inventory:7,036
Comments
27MRM060075 Specifications
Series:
MicroPlastics
Rivet Diameter:
0.060" (1.52mm)
Rivet Length:
Head Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Height:
0.050" (1.27mm)
Hole Diameter:
0.063" (1.59mm)
Grip Range:
0.075" (1.91mm)