Essentra Components 27MRM125032
Part No.:
27MRM125032
Datasheet:
27MRM125032.pdf
Description:
MALE MINI RIVET, .125 HOLE, .032
Shipping
Inventory:0
Comments
27MRM125032 Specifications
Series:
MicroPlastics, MR
Rivet Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Rivet Length:
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
Grip Range:
0.032" (0.81mm)