Essentra Components 27MRM125045
Part No.:
27MRM125045
Datasheet:
27MRM125045.pdf
Description:
SNAP-TOGETHER RIVET - MALE MINI
Shipping
Inventory:2,035
Comments
27MRM125045 Specifications
Series:
MicroPlastics, MR
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"