Essentra Components 27MRM125093
Part No.:
27MRM125093
Datasheet:
27MRM125093.pdf
Description:
MALE MINI RIVET, .125 HOLE, .093
Shipping
Inventory:2,449
Comments
27MRM125093 Specifications
Series:
MicroPlastics
Product Status:
Obsolete
Rivet Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Rivet Length:
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Grip Range:
0.093" (2.36mm)