Essentra Components 27MRM125093B
Part No.:
27MRM125093B
Datasheet:
27MRM125093B.pdf
Description:
MALE MINI RIVET, .125 HOLE, .093
Shipping
Inventory:1,345
Comments
27MRM125093B Specifications
Series:
MicroPlastics
Product Status:
Obsolete
Rivet Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Rivet Length:
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Grip Range:
0.093" (2.36mm)