Essentra Components 27MRM125325B
Part No.:
27MRM125325B
Datasheet:
27MRM125325B.pdf
Description:
SNAP-TOGETHER RIVET - MALE MINI
Shipping
Inventory:3,000
Comments
27MRM125325B Specifications
Series:
MicroPlastics, MR
Head Diameter:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height:
0.100" (2.54mm)
Hole Diameter:
0.125" (3.18mm) 1/8"