Essentra Components 27MSP00276
Part No.:
27MSP00276
Datasheet:
27MSP00276.pdf
Shipping
Inventory:3,801
Comments
27MSP00276 Specifications
Between Board Height:
0.276" (7.01mm)
Length - Overall:
0.556" (14.12mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)