Essentra Components 27MSP00700
Part No.:
27MSP00700
Datasheet:
27MSP00700.pdf
Shipping
Inventory:876
Comments
27MSP00700 Specifications
Between Board Height:
0.700" (17.78mm)
Length - Overall:
0.980" (24.89mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)