Essentra Components 27MSP00750
Part No.:
27MSP00750
Datasheet:
27MSP00750.pdf
Shipping
Inventory:2,986
Comments
27MSP00750 Specifications
Between Board Height:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:
1.030" (26.16mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)