Essentra Components 27MSP00875
Part No.:
27MSP00875
Datasheet:
27MSP00875.pdf
Shipping
Inventory:1,700
Comments
27MSP00875 Specifications
Between Board Height:
0.875" (22.23mm) 7/8"
Length - Overall:
1.155" (29.34mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)