Essentra Components 27MSP01000
Part No.:
27MSP01000
Datasheet:
27MSP01000.pdf
Shipping
Inventory:975
Comments
27MSP01000 Specifications
Between Board Height:
1.000" (25.40mm) 1"
Length - Overall:
1.280" (32.51mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)