Essentra Components 27MSP01800
Part No.:
27MSP01800
Datasheet:
27MSP01800.pdf
Shipping
Inventory:1,911
Comments
27MSP01800 Specifications
Between Board Height:
1.800" (45.72mm)
Length - Overall:
2.080" (52.83mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)
Mounting Hole Diameter:
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)