Essentra Components 27MTP00187
Part No.:
27MTP00187
Datasheet:
27MTP00187.pdf
Shipping
Inventory:5,137
Comments
27MTP00187 Specifications
Between Board Height:
0.187" (4.75mm) 3/16"
Length - Overall:
0.563" (14.30mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)