Essentra Components 27MTP00375
Part No.:
27MTP00375
Datasheet:
27MTP00375.pdf
Shipping
Inventory:1,945
Comments
27MTP00375 Specifications
Between Board Height:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Length - Overall:
0.751" (19.08mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)