Essentra Components 27MTP00500
Part No.:
27MTP00500
Datasheet:
27MTP00500.pdf
Shipping
Inventory:625
Comments
27MTP00500 Specifications
Holding Type:
Snap Lock
Mounting Type:
Snap Lock
Between Board Height:
0.500" (12.70mm)
Length - Overall:
0.876" (22.25mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"