Essentra Components 27MTP00625
Part No.:
27MTP00625
Datasheet:
27MTP00625.pdf
Shipping
Inventory:1,997
Comments
27MTP00625 Specifications
Between Board Height:
0.625" (15.88mm) 5/8"
Length - Overall:
1.001" (25.43mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)