Essentra Components 27MTP00750
Part No.:
27MTP00750
Datasheet:
27MTP00750.pdf
Shipping
Inventory:994
Comments
27MTP00750 Specifications
Between Board Height:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:
1.126" (28.60mm)
Support Hole Diameter:
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness:
0.063" (1.59mm)