Essentra Components 27MXT003006
Part No.:
27MXT003006
Datasheet:
27MXT003006.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .118 HOLE, .063-
Shipping
Inventory:1,400
Comments
27MXT003006 Specifications
Rivet Length:
0.298" (7.57mm)
Head Diameter:
0.330" (8.39mm)
Head Height:
0.062" (1.57mm) 1/16"
Hole Diameter:
0.118" (3.00mm)
Grip Range:
0.063" ~ 0.236" (1.60mm ~ 6.00mm)