Essentra Components 27MXT004006
Part No.:
27MXT004006
Datasheet:
27MXT004006.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .157 HOLE, .063-
Shipping
Inventory:1,019
Comments
27MXT004006 Specifications
Rivet Length:
0.328" (8.33mm)
Head Diameter:
0.440" (11.18mm)
Head Height:
0.078" (1.98mm)
Hole Diameter:
0.157" (4.00mm)
Grip Range:
0.063" ~ 0.236" (1.60mm ~ 6.00mm)