Essentra Components 27MXT005006
Part No.:
27MXT005006
Datasheet:
27MXT005006.pdf
Description:
FIR TREE RIVET, .197 HOLE, .063-
Shipping
Inventory:3,447
Comments
27MXT005006 Specifications
Rivet Length:
0.336" (8.53mm)
Head Diameter:
0.550" (13.97mm)
Head Height:
0.078" (1.98mm)
Hole Diameter:
0.197" (5.00mm)
Grip Range:
0.063" ~ 0.236" (1.60mm ~ 6.00mm)