Essentra Components 27QB375250N
Part No.:
27QB375250N
Datasheet:
27QB375250N.pdf
Description:
SNAP TOGETHER RATCHET RIVET, NAT
Shipping
Inventory:7,510
Comments
27QB375250N Specifications
Rivet Length:
0.218" (5.54mm)
Head Diameter:
0.375" (9.53mm)
Head Height:
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Grip Range:
0.235" ~ 0.297" (5.97mm ~ 7.54mm)